Výsadba dřevin z NADACE ČEZ 2.1.2023

Výsadba dřevin z NADACE ČEZ

Čas v přírodě považují mnozí z nás za nejhezčí chvíle dětství.  Spousty dětí však vnímají přírodu jinak: bojí se posadit do vysoké  trávy, štítí se všeho mazlavého a při šelestu v křoví se dávají na útěk.

Kde se to v nich bere? O co tím přicházejí? A co se s tím dá dělat?

V  současné uspěchané době a společnosti, dopřejme některým dětem, které  se nedostanou s rodiči do přírody, kontakt nebo alespoň přírodu  přiblížit a získat k ní pozitivní vztah.

Výsadba stromů a keřů proběhla 16. 11. 2022. Podílely se na ní děti mateřské školy. Kluci a holky osadili okolí školy Bezem černým, Bezem hroznatým, Brslenem evropským, Dřínem obecným, Dřišťálem obecným, Habrem obecným, Hlohem jednosemenným, Janovecem metlatým, Kalinou obecnou, Lískou obecnou, Růží dužnoplodou, Řešetlákem počistivým, Maliníkem obecným, Meruzalkou černou a červenou, Ostružiníkem a jiné….

Věříme, že touto výsadbou pozitivně ovlivňujeme vztah dětí k místu bydliště i mateřské škole samotné. Vítáme iniciativu Nadace ČEZ v této oblasti a do budoucna bychom ve výsadbě rádi pokračovali.